Holanďania remizovali s Nemeckom 2:2, Česi zdolali Ukrajinu 3:2

11.09.2024 Celý región

Bratislava 11. septembra (TASR) - Futbalisti Holandska a Nemecka remizovali 2:2 v utorňajšom šlágri 3. skupiny A-divízie Ligy národov. Nemci v závere prvého polčasu dvoma gólmi otočili na 2:1, no o deľbe bodov rozhodol v 51. minúte Denzel Dumfries. Na čele tabuľky sú Nemci o skóre pred Holanďanmi.

Holanďania išli do vedenia už v 2. minúte gólom Tijjaniho Reijndersa. Deniz Undav v 38. minúte vyrovnal na 1:1 a presný zásah Joshuu Kimmicha v nadstavenom čase znamenal prvopolčasový náskok Nemecka 2:1. Dumfries však rozhodol, keď mu loptu pred prázdnu bránu prihral Brian Brobbey.

Reprezentanti Anglicka splnili pozíciu favorita, keď doma zdolali Fínsko 2:0. Bratislavského rodáka v bránke Fínov Lukáša Hrádeckého v druhom polčase dvakrát prekonal Harry Kane. Pre kapitána anglického tímu to bol jubilejný 100. reprezentačný zápas, v ktorom vylepšil vlastný reprezentačný rekord na 68 gólov. Plný počet 6 bodov majú v 2. skupine B-divízie aj Gréci. V utorok zvíťazili nad domácim Írskom 2:0 a vďaka lepšiemu skóre sú na čele tabuľky pred Anglickom.

Hráči Česka si napravili chuť po nedávnej prehre v Gruzínsku 1:4, keď v domácom prostredí zdolali Ukrajinu 3:2. Na prvom mieste 1. skupiny B-divízie sú Gruzínci, ktorí nadviazali na triumf s Českom utorňajším víťazstvom v Albánsku 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 71. minúte Giorgi Kochorašvili.

Futbalisti Lotyšska zvíťazili v C-divízii nad Faerskými ostrovmi 1:0. O ich prvom trojbodovom zisku v 4. skupine rozhodol v 64. minúte útočník Renars Varslavans. Na jej čele sú hráči Severného Macedónska, ktorí v utorok zvíťazili na Arménskom 2:0. Hosťom nepomohla ani presilovka v druhom polčase, v ktorom inkasovali oba góly.